Το «πάλεψε» αλλά…

Κείμενο Άλκης Σούρλας

Την δεύτερη ήττα του γνώρισε ο Α.Σ. Φαρσάλων στο ντέρμπι με τον Γ.Σ Ματαράγκας με σκορ 54-46. Οι γηπεδούχοι είχαν από την αρχή το προβάδισμα το οποίο και διατήρησαν στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, παρά τις προσπάθειες των παικτών του Αντώνη Μανετζή.

Το ματς ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να ξεφεύγουν στο σκορ από δεύτερο μισό της 1ης περιόδου και να διατηρούν μία σταθερή διαφορά άνω των 5 πόντων μέχρι το ημίχρονο που έληξε με 30-23.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και με τους Χρήστο Μανετζή, Γκουντόπουλο και Δημητρακόπουλο «έτρεξαν» ένα σερί 7 – 13 και κατάφεραν να μειώσουν στον πόντο (37-36) σκορ με το οποίο «έκλεισε» το τρίτο δεκάλεπτο

Στο 4ο δεκάλεπτο η ομάδα της Ματαράγκας βελτιώθηκε αμυντικά, παρουσιάστηκε πιο ψύχραιμη στο επιθετικό κομμάτι και εν τέλει έφτασε στη νίκη.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του Α.Σ. Φαρσάλων αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Κυριακή 17/11 και ώρα 19:30 τον Φίλιππο Τρικάλων