Γ.Σ.Φαρσάλων – Νίκη Βόλου (Live)

Τελικό σκορ Γ.Σ. Φαρσάλων – Νίκη Βόλου 70 – 61 και το Κύπελλο στα Φάρσαλα!!!

Σχεδόν δυο λεπτά πριν το τέλος και με τρίποντο του Χρ. Αναγνωστόπουλου ο Γυμναστικός προηγείται με 63 – 54 και βρίσκεται πολύ κοντά στην κατάκτηση του βαρύτιμου τροπαίου.

Ο Γυμναστικός συνεχίζει να προηγείται με σκορ 60 -54 ενώ απομένουν τρία λεπτά για την λήξη του μεγάλου τελικού.

Τέσσερα λεπτά πριν την λήξη και ο Γυμναστικός δείχνει να “αγκαλιάζει” το τρόπαιο καθώς με τρίποντο του Φούντα προηγείται με 11 πόντους (60 – 49)!!!

Ακόμη ένα δίποντο για τον Γ.Σ Φαρσάλων και το σκορ γίνεται 55 – 48 για την ομάδα του κ. Αλέξιου ενώ απομένουν 5 λεπτά για την λήξη.

Επτά λεπτά πριν την λήξη του τελικού Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων – Νίκη Βόλου 53 – 48 σε ένα ντέρμπι με όλη την σημασία της λέξεως με συνεχείς εναλλαγές σκορ και συναισθημάτων.

Η αντεπίθεση συνεχίζεται και με τρίποντο του Μακρή το σκορ γίνεται 53 – 47 οκτώ λεπτά πριν την λήξη.

Πρώτο καλάθι για την τελευταία περίοδο από τον Γιώργο Αναγνωστόπουλο και το σκορ γίνεται 50 – 47.

Λήξη τρίτου δεκαλέπτου με τον Γυμναστικό να προηγείται με βραχεία κεφαλή 48 – 47.!!!

Το παιχνίδι είναι ντέρμπι για “γερά νεύρα” καθώς με λιγότερο από ένα λεπτό να απομένει για την λήξη του τρίτου δεκαλέπτου το σκορ είναι 46 – 47.

Δύο λεπτά πριν την λήξη του τρίτου δεκαλέπτου ο Γυμναστικός βρίσκεται πίσω με σκορ 42 – 43 με το ματς να έχει πάρει “φωτιά”.

Με μια “αντεπίθεση διαρκείας” και ένα μίνι σερί 9 – 3 ο Γυμναστικός περνάει μπροστά!!! με έναν πόντο 42 – 41

Στα μισά του τρίτου δεκαλέπτου Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων – Νίκη Βόλου 37 – 41.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε και ο Γυμναστικός παρατάχθηκε στο παρκέ με τους Φούντα, Ιλτσόγλου, Ψύρρα, Αναγνωστόπουλο Χρ. και Αναγνωστόπουλο Γ. Το σκορ στα πρώτα τρία λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου είναι 37 – 40.

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει ο αγώνας – τρίτη περίοδος

Λήξη πρώτου ημιχρόνου και ο Γυμναστικός βρίσκεται πίσω στο σκορ με 33 – 38.

Ένα λεπτό πριν την λήξη του ημιχρόνου Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων – Νίκη Βόλου 30 – 36

Τρία λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Γυμναστικός βρίσκεται πίσω με 27 – 34.

Στα μισά του δευτέρου δεκαλέπτου Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων – Νίκη Βόλου 27 – 30 σε ένα ματς “ακατάλληλο για καρδιακούς”.

Έπειτα από τρία λεπτά στο δεύτερο δεκάλεπτο η Νίκη Βόλου προηγείται με 25 – 26.

Λήξη πρώτου δεκαλέπτου ο Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων προηγείται με τρεις πόντους 20 – 17.

Ενάμιση λεπτό πριν την λήξη του πρώτου δεκαλέπτου ο Γυμναστικός προηγείται με σκορ 18 – 17.

Η ομάδα της Νίκης Βόλου αλλάζει εμφανίσεις ελέω ίδιων αποχρώσεων με τον Γυμναστικό και το παιχνίδι ξανά ξεκινάει έπειτα από την 20′ διακοπή.

Η διακοπή συνεχίζεται και οι αθλητές και των δυο ομάδων κάνουν σουτ ώστε να παραμείνουν “ζεστοί”, ενώ οι διαιτητές της αναμέτρησης βρίσκονται στα αποδυτήρια.

Τέσσερα λεπτά πριν την λήξη του πρώτου δεκαλέπτου και ενώ το παιχνίδι βρίσκεται στην ισοπαλία (12 – 12), υπάρχει διακοπή της αναμέτρησης ελέω μικρό επεισοδίων, καθώς το Ε.Α.Κ  είναι κατάμεστο από φιλάθλους και των δυο ομάδων δίχως την παραμικρή αστυνομική δύναμη.

Στα πρώτα 3′ Γυμναστικός Φαρσάλων – Νίκη Βόλου 5 – 7,