Ο Α.Σ.Φαρσάλων νίκησε την Πράσινη γωνία

Μέσα στο κλειστό της Μπάρας Τρικάλων επικράτησε σχετικά εύκολα ο Α.Σ.Φαρσάλων για το πρωτάθλημα της Β ΕΣΚΑΘ το απόγευμα της Κυριακής με αντίπαλο την Πράσινη Γωνία με σκορ 46-66.Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν στο παιχνίδι πολύ δυνατά πετυχαίνοντας  39 πόντους στο πρώτο ημίχρονο.Στην επανάληψη οι Τρικαλινοί προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά και η τρίτη περίοδος έκλεισε με  διαφορά 11 πόντων.

Οι  Φαρσαλινοί <<πάτησαν γκάζι>> στην τέταρτη περίοδο με το αποτέλεσμα να κλείνει ο αγώνας  στο 46-66 και μια διαφορά 20 πόντων ανάμεσα τους.

Πρασινη γωνιά-Α.Σ.ΦΑΡΣΑΛΩΝ 46-66

1η περίοδος: (4-18), ημίχρονο: (21-39), 3η περίοδος: (36-47), τελικό (46-66).

Α.Σ.ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Μανετζής Αντ.): Μανετζής Χρ. 18, Θεοχάρης 3 (1), Πετρόπουλος 2, Ζαγκας 22 (1) , Γκουντόπουλος 11 (3), Θεοδωρόπουλος 5 (1), Μανετζής Αντ. , Ζαχαρής 2, Αλεξίου 3,