Ανατρεπτικό “διπλό” για τον Μέγα Αλέξανδρο Χαλκιάδων

Ο Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων κατάφερε να πάρει την νίκη και μάλιστα με ανατροπή με σκορ 2-3 κόντρα στην Ραχούλα και έτσι πανηγύρισε τους πρώτους του πόντους στο πρωτάθλημα της Β ΕΠΣΝ Λάρισας.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με την ομάδα του Βασίλη Τσιανάκα να ανοίγει το σκορ στο 22′ με πλασέ του Ρουμάνη.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με κεφαλιά του Αργυρακούλη μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Ενώ με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Σταμπολάκης πέτυχε το 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν άμεσα και με δυο γκολ μέσα σε 2′ πέτυχαν το 2-3 και την ανατροπή.

Αρχικά στο 70′ μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Κουτσοκέρας με προβολή πέτυχε το 2-2, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Γκατζόγιας σέντραρε και ο Τασιόπουλος με κεφαλιά πέτυχε το 2-3.