Ήττα από τον πρωτοπόρο για τον Α.Σ. Φαρσάλων

Την ήττα με σκορ 52 – 66 γνώρισε ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων στην έδρα του από τον πρωτοπόρο Ελευθεριακό Βόλου για το πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Πλέον οι κίτρινοι με ρεκόρ 2 νίκες και 10 ήττες βρίσκονται στην 9η θέση με 14 βαθμούς.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τον Ελευθεριακό να είναι μπροστά και το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 9 – 16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν μπροστά στο σκορ και η λήξη του ημιχρόνου τους βρήκε μπροστά με 18 – 29.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έκαναν την αντεπίθεση τους έτρεξαν ένα σερί 11 – 2 και μείωσαν σε 29 – 31.

Όμως ο Ελευθεριακός “απάντησε” με δικό του σερί 20 – 5 και το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 34 – 51.

Έτσι στο 4ο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι είχαν εύκολο έργο και πήραν το ροζ φύλλο με σκορ 52 – 66.

ΤΑ ΔEKAΛEΠTA: 9-16, 18-29, 34-51, 52-66.

ΔIAITHTEΣ: ΓIATPOΠOYΛOΣ – ΠETPIΔHΣ

A.Σ.ΦAPΣAΛΩN (MANETZHΣ): ΘEOXAPHΣ 3, KAΛOΓEPOΠOYΛOΣ , ZAΓKAΣ 12, ΓKOYNTOΠOYΛOΣ 20(3), ΠAΠATZEΛIΔHΣ , ΓEΩPΓOΛOΠOYΛOΣ 2, MAPKOΣ 2, MANETZHΣ , XPONHΣ 7(1), ΓIANNOYΛHΣ , POYMΠAΣ 6.

EΛEYΘEPIAKOΣ (ΦPOYΣKΛIAΣ): POΔOΛAKHΣ 14(1), ΓOYΣIOΣ 8, MOKAΣ 4, TΣOYTΣIKAΣ 10(2), KPOΣMAN , ΣEPMETHΣ 11(1), KAPAΓEΩPΓOΠOYΛOΣ 5(1), KETOYΛAΣ 14.