Εκτός έδρας ήττα για τον Α.Σ.Φαρσάλων

Την ήττα με σκορ 46-40 γνώρισε ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων στην έδρα του Αρμενίου.

Έτσι οι Φαρσαλινοί δεν κατάφεραν ούτε στην έδρα του ουραγού να πάρουν το ροζ φύλλο που θα τους έδινε ανάσα και ταυτόχρονα θα έθετε σε μεγαλύτερο κίνδυνο το Αρμένιο.

Το ματς σε ολο το διαστημά του πηγαινε πόντο ποντο με συνεχομενες εναλλαγες στο προβαδισμα.

Αρχικά οι γηπεδούχοι ήταν 10-8 μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο ενώ η λήξη του ημιχρόνου τους βρήκε μπροστά με πέντε 25-20.

Οι Φαρσαλινοί ισορρόπησαν και η λήξη του τρίτου δεκαλέπτου βρήκε τις δύο ομάδες απόλυτα ισόπαλες με 33-33 και φινάλε θρίλερ.

Οι γηπεδούχοι με κάνοντας 8-0 σερι μετα την τελευταία ισοπαλία στο παιχνίδι με 38-38 στα 2 λεπτα πριν το τελος βαζοντας σε κρισιμο σημείο δυο τρίποντα σερι ξέφυγαν με 46-38.

Το μόνο που κατάφερε ο Αθλητικος να μειώσει στο τελικό 46-40.

Αρμένιο – Α.Σ.Φαρσάλων 46-40.

Α.Σ.Φαρσάλων( Μανετζής Α.): Θεοχάρης 7 (1), Καλογερόπουλος, Ζάγκας 12, Μανετζής Α. 8 (2),  Γεωργολόπουλος 2, Γιαννούλης 5 (1), Ρούμπας 6 (1).

Δεκάλεπτα: 1ο: 10-8, ημιχ: 25-20, 3η: 33-33, τελικό: 46-40.