“Καθάρισε” τον Ελευθεριακό στην έδρα του ο Α.Σ. Φαρσάλων

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Αθλητικού Συλλόγου Φαρσάλων πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα βόλεϊ με σκορ 3 – 0 σέτ κόντρα στον Ελευθεριακό Βόλου για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το πρώτο σετ ξεκίνησε με την ομάδα του Αθλητικού να έχει πολλά χαμένα σερβίς δίνοντας την ευκαιρία στην ομάδα του Ελευθεριακού να βρίσκεται κοντά στο σκορ και το 1ο σετ να τελειώνει με 25 – 22 υπέρ του Αθλητικού.
Ίδια ήταν και η εικόνα του παιχνιδιού στο 2ο σετ με την ομάδα του Α.Σ.Φ να κερδίζει με 25 – 21.

Στο τρίτο σετ η όμάδα του Ελευθεριακού κατάφερε να πάρει διαφορά προηγούμενη με 2 – 8.

Σε αυτό το σημείο η ομάδα του Αθλητικού βελτιώνοντας το σερβίς και με σωστές επιλογές στην επίθεση κατάφερε να επανέλθει στο παιχνίδι και να κερδίσει με 25 – 16, κερδίζοντας και το παιχνίδι με 3-0 σετ.

Η Σύνθεση: (Μανετζης Χρήστος) Ντόβα Ευτυχία, Δασκαλόπουλου Βαίτσα, Αράπη Δήμητρα, Αλεξίου Θώμη, Χατζηαντωνίου Γεωργία, Παναγιωτόπουλου Μαριαλένα, Τσουμάνη Βασιλική, Βασιλοπούλου Εφηλία, Τσιαμπαλή Άννα, Μπύρου Μαριέττα, Μπιζούλα Ελένη