Ήττα από τον Κένταυρο Ζαγοράς για τον Α.Σ.Φαρσάλων

Την ήττα με σκορ 73 – 41 γνώρισε ο Α.Σ. Φαρσάλων στην έδρα του Κένταυρου Ζαγοράς για την 6η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΘ.
Έτσι οι κίτρινοι πλέον έχουν 1 νίκη και 5 ήττες στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ.
Οι Φαρσαλινοί ταξίδεψαν με αρκετές απουσίες στην Ζαγορά και σε συνδυασμό με την κακή εκκίνηση τους το παιχνίδι ουσιαστικά κρίθηκε από το πρώτο μέρος εκεί όπου οι γηπεδούχοι βρέθηκαν αρχικά στο πρώτο δεκάλεπτο μπροστά με 24 – 11, ενώ στο ημίχρονοείχαν το προβάδισμα με 48 – 15.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αθλητικός προσπάθησε να αντιδράσει και να μαζέψει την διαφορά και με επιμέρους σκορ 7 – 17 μείωσε σε 55 – 32.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αυξήσουν εκ νέου την διαφορά και να πάρουν την νίκη με σκορ 73 – 41.

Πρώτος σκόρερ του Αθλητικού ήταν ο Ζάγκας με 12 πόντους ενώ 10 είχε ο Μάρκος.

Δεκάλεπτα: 24-11, 48-15, 55-32, 73-41.

Κένταυρος Ζαγοράς (Tσιντσίνης) Μανωλόπουλος 15(1), Ρουσιώτης 15(3), Κλειτσογιάννης 2, Λάσκος 8(2), Νικολόπουλος 6, Καρσέλας 7(1), Βαΐτσης 4, Βασδέκης 6, Γαβαλάς 4, Μουχάρεμ 6
Α.Σ.Φαρσάλων (Μανετζής): Θεοχάρης 6, Ζάγκας 12, Μάρκος 10(1), Μανέτζης, Γεωργόπουλος, Χρόνης, Ζαχαρής 9, Ρούμπας 4.