Ανατρεπτική ήττα για την Θύελλα

Η Θύελλα Βασιλί προηγήθηκε κόντρα στην Αναγέννηση Ζαππείου στο ντέρμπι της 5ης θέσης με σκορ 0 – 1, όμως μέσα σε δέκα λεπτά οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή και πήραν το τρίποντο με σκορ 2 – 1.

Έτσι η Θύελλα παρέμεινε στους 9 βαθμούς και πλέον βρίσκεται στην 7η θέση με 9 βαθμούς.
Η Θύελλα άνοιξε το σκορ στο 20’ με όμορφο συνδυασμό των Καραγιάννη και Ζητούνη, ο τελευταίος έσπασε την μπάλα στον Σουλιώτη και αυτός με δυνατό σουτ πέτυχε το 0 – 1.

Πέντε λεπτά αργότερα όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν όταν έπειτα από γέμισμα η μπάλα έπαιξε περίεργο παιχνίδι στον Αποστολάκη και κατέληξε στα δίχτυα.
Ενώ στο 32’ έπειτα από όμορφη εκδήλωση αντεπίθεσης οι γηπεδούχοι πέτυχαν την ανατροπή.

Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι ήταν κέντρου με την μοναδική καλή στιγμή να ανήκει στο Ζάππειο όταν στο 80΄είχε δοκάρι.

Θύελλα Βασιλί (Λεωνίδας Βαΐτσης): Αποστολάκης, Τριαντάφυλλου, Μπόγκας, Λιτσόπουλος, Μπόγκας (65’ Κούρο), Καραγιάννης, Ακρίβος Σουλιώτης, Ζητούνης, Αγγελουσόπουλος, Αλεξίου.