Συνεχίζει με νίκες ο Γυμναστικός στην Β’ Εθνική

Νικηφόρo εντός έδρας απόγευμα για τον Γ.Σ.Φαρσάλων – Krousta, απέναντι στον Μακεδονικό με σκορ 68-64, στο πλαίσιο της Β΄Εθνικής ανδρών, συνεχίζοντας το σερί των επιτυχιών, από την μεγάλη εκτός έδρας νίκη την προηγούμενη αγωνιστική στην Κέρκυρα, απέναντι στην ομάδα του Φαίακα.

Οι παίκτες του Χάρη Φόρου μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν στο τέλος της πρώτης περιόδου να πάρουν κεφάλι στο σκορ με 20-12, μια διαφορά την οποία κράτησαν και αύξησαν στους 11 πόντους στην λήξη της δεύτερης περιόδου (36-25).

Στην επανάληψη οι μπλε ξεκίνησαν με ένα προβάδισμα 11 πόντων κρατώντας αυτή την διαφορά για επτά λεπτά. Στα επόμενα τρία λεπτά, η επιθετική αστοχία των Φαρσαλινών σε συνδυασμό, με καλές επιθέσεις των φιλοξενούμενων κατέβασαν την διαφορά στους 4 πόντους (49-45).

Στην τέταρτη και καθοριστική περίοδο, ο Γυμναστικός έφτασε να νικάει με 10 πόντους 3:39 πριν την λήξη της αναμέτρησης, όμως ο μαχητικός Μακεδονικός, το προσπάθησε εως το τέλος, και στα επόμενα τρία λεπτά έφτασε τους Φαρσαλινούς στον πόντο, 49 δευτερόλεπτα πριν την λήξη (65-64), σε εκείνο το σημείο το καθοριστικό καλάθι πέτυχε ο Γκιουλέκας στα 23 δευτ. , ανεβάζοντας την διαφορά στους τρεις πόντους σε συνδυασμό με κακή επίθεση των φιλοξενούμενων. Εν τέλει, στα 6 τελευταία δευτερόλεπτα  ο Λεπενιώτης, από την γραμμή των βολών ευστόχησε στην μια από τις δυο βολές, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 68-64.

Ο Γ.Σ.Φαρσάλων θα βάλει λεωφορείο για τον αγώνα με την Νίκη Βόλου την Κυριακή 18 Νοεμβρίου, όσοι επιθυμείτε να δηλώσετε συμμετοχή στα παρακάτω τηλέφωνα: ‭6945991155‬ – 6932491128