“Έσπασε το ρόδι” ο Α.Σ. Φαρσάλων!

Ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων, «έσπασε το ρόδι» και πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι του και δεύτερο παιχνίδι στην Α2 ΕΣΚΑΘ καθώς κέρδισε με σκορ 66 – 57.

Οι γηπεδούχοι είχαν από το πρώτο δεκάλεπτο το πάνω χέρι στην αναμέτρηση και η λήξη του τους βρήκε μπροστά με 15 – 13.

Με επιμέρους σκορ 17 – 8 στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες των Αντώνη Μανετζή και Γιώργου Γκουντόπουλου πήραν διαφορά 12 πόντων (33 – 21) με την οποία πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι δεν μπήκαν καλά στο παρκέ με αποτέλεσμα το Αρμένιο να μειώσει μέχρι και στους 4 πόντους (35 – 31), στα μισά της περιόδου.

Εκεί με ένα σερί 10 – 3 οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι τον απόλυτο έλεγχο και η λήξη της περιόδου τους βρήκε μπροστά με 45 – 34.
Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων είχε τον εξ ολοκλήρου έλεγχο του αγώνα, έφτασε μέχρι και στο +12 (50 – 39) και πήρε το ροζ φύλλο με σκορ 66 – 57.

Πρώτος σκόρερ του Αθλητικού ήταν ο Ζάγκας με 23 πόντους, ενώ 20 είχε ο Δημητρακόπουλος και 11 ο Γκουντόπουλος.

Τα Δεκάλεπτα: 15-13, 33-21,45-34, 66-57

Α.Σ.Φαρσάλων (Μανετζής – Γκουντόπουλος): Θεοχάρης, Ζάγκας 23 (1), Γκουντόπουλος 11, Μητσογιάννης 1, Μάρκος 3, Μανετζής, Δημητρακόπουλος 20, Ζαχαρής 2, Ρούμπας.