Ήττα από τον Έσπερο για τον Γυμναστικό Σύλλογος Φαρσάλων Krousta

Την ήττα με σκορ 86-55 δέχθηκε ο Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων Krousta στην έδρα του Έσπερου Λαμίας στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της Β’ Εθνικής κατηγορίας.

Έτσι οι μπλε έπειτα από την 2η αγωνιστική του Βορείου ομίλου της Β Εθνικής κατηγορίας μετράνε 1 νίκη και 1 ήττα.

Οι γηπεδούχοι πήραν ένα προβάδισμα 8 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο (24-16), όντας από την αρχή κυρίαρχοι της αναμέτρησης.

Στην δεύτερη περίοδο κατάφεραν να αυξήσουν την υπέρ τους διαφορά στο +18 με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο (48-30).

Το προβάδισμα για την ομάδα της Λαμίας συνεχίστηκε και στην τρίτη περίοδο σημειώνοντας 24 πόντους έναντι 12 πόντων του Γυμναστικού με το σκορ να διαμορφώνεται στην 3η περίοδο σε 72 – 42.

Στα εναπομείναντα λεπτά της τελευταίας περιόδου, δεν άλλαξε κάτι με το σκορ να διαμορφώνεται σε 86-55 και τον Γυμναστικό να γνωρίζει την πρώτη εκτός έδρας ήττα για την φετινή χρονιά.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Παπαργυρόπουλος με 21 πόντους.

Δεκάλεπτα: 24-16, 48-30, 72-42, 86-55

Οι Συνθέσεις

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς , Ρούζιος 4(1), Ρετσινάς 11 (3) Παπαργυρόπουλος 21(3), Κατσαρές 17(3), Φύκας 11(1), Αργύρης 2 , Τεπετίδης 7, Ολύμπιος 11(3), Παπανικολάου, Πάππος, Φούντας 2

Γ.Σ.Φαρσάλων – Krousta (Φόρος): Λεπενιώτης 5, Χαιρετίδης 9(1), Φιλιππόπουλος 3, Λιούπης, Αναγνωστόπουλος 5(1), Τσόγκας 12(1), Συνετός 2, Αλεξόπουλος , Λούτας, Γκιουλέκας 13(1), Φαρμάκης, Δέσπος 6.

Πηγή φωτογραφίας: lamianow.gr

Πηγη βίντεο: Lamiaole