Σ – έξι Ατρόμητος, με “μπροστάρη” Χρόνη!

Ο Ατρόμητος Βαμβακούς «σκόρπισε» στους… «έξι ανέμους» τον Μυραικό τον οποίο και κέρδισε 0 – 6, κάνοντας έτσι το 2/2 στον 2ο όμιλο της Β ΕΠΣΛ κατηγορίας.

Απόλυτος πρωταγωνιστής της νίκης ήταν ο Κώστας Χρόνης ο οποίος πέτυχε χατ τρικ, φτάνοντας έτσι τα 4 τέρματα στο πρωτάθλημα.

Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ στο 20’ όταν έπειτα από ασσίστ του Τσιτσικλή ο Χρόνης πλάσαρε εύστοχα.

Στο πρώτο μέρος ο Ατρόμητος έχασε σωρεία ευκαιριών, όμως το 0 – 1 παρέμεινε μέχρι την λήξη του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «μπλε» έκαναν… «πλάκα» καθώς μόλις στο 50’ ο Χρόνης πέτυχε το 0 – 2 και παράλληλα το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, όταν εκμεταλλεύτηκε το λάθος του τερματοφύλακα και πλάσαρε εύστοχα.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Τσιτσικλής, «σέρβιρε» και πάλι και ο Τασιόπουλος με ψύχραιμο τελείωμα πέτυχε το 0 – 3.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Χρόνης κέρδισε πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος ο οποίος ευστόχησε πέτυχε το 0 – 4 και παράλληλα το προσωπικό του χατ τρικ.

Στο 75’ ο Μουτκανάς έσπασε όμορφα στον Ιακωβάκη, αυτός έκανε το πλασέ και πέτυχε το 0 – 5.

Ενώ δέκα λεπτά αργότερα το ίδιο δίδυμο συνδυάστηκε άψογα με τον Μουτκανά να πασάρει και τον Ιακωβάκη να «εκτελεί» για το τελικό 0 – 6.

Η Σύνθεση

Ατρόμητος Βαμβάκους: Σακελλαρίου, Μπερσιάνης, Ξυνογαλάς Αλ. (65’ Ιακωβάκης), Τριανταφύλλου, Βασιλόπουλος, Βόπης, Μουτκανάς, Χρόνης, Τσιτσικλής, Τασιόπουλος (75’ Ανδρεόπουλος).