“Άσσος” με μπροστάρη τον “λαβωμένο” Καρακώστα!

Ο Άρης Διλόφου έχοντας σε τρομερή φόρμα τον Παναγιώτη Καρακώστα ο οποίος αν και τραυματίας (σ.σ είχε πάθει ζημιά στο χέρι του και έκοψε τον γύψο για να αγωνιστεί) πέτυχε τα δύο τέρματα της ομάδος του και σέρβιρε το τρίτο στην νίκη του Άρη κόντρα στην Μάνδρα με σκορ 3-1 για την 24η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Β ΕΠΣΛ κατηγορίας. Έτσι ο Άρης έφτασε τους 26 πόντους και βρίσκεται στην ένατη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στα της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ όταν Ρεντινόπουλος και Καρακώστας συνδυάστηκαν όμορφα ο τελευταίος έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε σε σώματα αμυντικών και κατέληξε στα δίχτυα της Μάνδρας.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν την ισοφάριση λίγα λεπτά αργότερα όταν έπειτα από διώξιμο του Ξυνογαλά η μπάλα κατέληξε σε παίκτη της Μάνδρας και αυτός με πλασέ πέτυχε το 1-1.

Ο Καρακώστας όμως είχε αντίθετη άποψη και στο 30′ και αφότου ο Ρεντινόπουλος εκτέλεσε το κόρνερ και ο Φουστάνας έκανε το σουτ και η μπάλα κόντραρε με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1, πετυχαίνοντας παράλληλα το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Το 2-1 ήταν το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 60′ ο Σαλής συνδυάστηκε όμορφα με τον Καρακώστα, αυτός έσπασε την μπάλα και ο επερχόμενος Ρεντινόπουλος με δυνατό σουτ πέτυχε το 3-1, σφραγίζοντας έτσι την νίκη για τον Άρη.

Η Σύνθεση

Άρης Διλόφου (Τάκης Ρόφαλης): Λεβέντης, Ξυνογαλάς, Μπανιάς, Σακελλαρίου, Χαμορούσος, Σουλιώτης (80′ λ.τ. Καρακικές), Δημουλάς, Φουστάνας (60′ λ.τ. Καραχάλιας) Ρεντινόπουλος (65′ Τριανταφύλλου), Σαλής, Καρακώστας (90′ Μαυρομύτης).