Ήττα εντός προγράμματος για τον Αθλητικό

Ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων πάλεψε για 15′ τον δεύτερο της Α2 ΕΣΚΑΘ κατηγορίας Πλατύκαμπο όμως οι απουσίες των κίτρινων σε συνδυασμό με την ευστοχία και την ποιότητα των αντιπάλων τους έγειραν την πλάστιγγα υπέρ του Πλατυκάμπου ο οποίος εν τέλει πήρε την νίκη με σκορ 44-80.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να έχουν το προβάδισμα στα πρώτα επτά λεπτά με 12-9.
Οι φιλοξενούμενοι πέρασαν μπροστά με 12-14 και εν τέλει η λήξη του πρώτου δεκαλέπτου τους βρήκε μπροστά με 14-17.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά με έξι πόντους στο 15′ (19-25).

Οι γηπεδούχοι μείωσαν μέχρι και στους τρεις 24-27 στα μέσα του δεκαλέπτου όμως οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 3- 15 πήγαν στο ημίχρονο μπροστά με 27-42.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να ανοίγουν την ψαλίδα της διαφοράς βρίσκοντας λύσεις εκεί που ο Αθλητικός ξέμεινε από δυνάμεις και με περιορισμένες λύσεις και πάλι στον πάγκο ο Πλατύκαμπος κατάφερε να περάσει μπροστά με με 23 πόνους (34-57).

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το ροζ φύλλο με σκορ 44-80.
Πρώτος σκόρερ του Αθλητικού ήταν ο Γιώργος Γκουντόπουλος με 20 πόντους, ενώ 18 είχε ο Κώστας Ρούμπας.

Τα Δεκάλεπτα: 14-17, 27-42, 34-57, 44-80.