Ανατρεπτική νίκη για τα κορίτσια του Αθλητικού!

Στον εξ αναβολής αγώνα με τον Ολυμπιακό Βόλου η ομάδα του Αθλητικού ήταν αυτή που κατάφερε παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1 να κερδίσει το παιχνίδι με 3-1

Στο 1ο σετ οι δύο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ με τον Ολυμπιακό να έχει ένα μικρό προβάδισμα το οποίο κατάφερε να κρατήσει μέχρι το τέλος του πρώτου σετ καταφέρνοντας να το κερδίσει με 19-25.
Στο 2ο σετ ο Αθλητικός ανεβάζοντας την αποτελεσματικότητά του στο σερβίς και με υπομονή στην άμυνα κατάφερε να το κερδίσει με 25-18.

Το 3ο σετ ήταν το πιο αμφίρροπο, με πόντους μεγάλης διάρκειας αλλά τον Αθλητικό να είναι αυτός που κατάφερε να το κερδίσει με 27-25
Στο 4ο και τελευταίο σετ η ομάδα του Αθλητικου κατάφερε να κάνει ένα μικρό σερί στο σερβίς που κατάφερε να το κρατησει και να κερδίσει με 25 -19

Το επόμενο Σάββατο η ομάδα του Αθλητικου αντιμετωπιζει εντός έδρας την ομάδα του Α.Ο.Σκοπέλου στο τελευταίο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς

Η Σύνθεση της Ομαδας: (Μανετζής Χρήστος) Ντόβα Ευτυχία, Δασκαλοπούλου Βαΐτσα, Μητα Αλεξανδρα, Αράπη Δήμητρα, Μόκκα Ρένια, Μπύρου Μαριεττα, Τσουμάνη Βασιλικη, Κατσιαουνη Βαΐτσα, Βασιλοπούλου Εφηλία, Νικολοπούλου Ελινα, Τσιαμπαλη Άννα