Στον τελικό η παιδική ομάδα του Γ.Σ.Φαρσάλων – Μεγάλη νίκη απέναντι στον Ολυμπιακό Καρδίτσας

Μεγάλη νίκη σημείωσε η παιδική ομάδα του Γυμναστικού, η οποία απέκλεισε τον πρωταθλητή Θεσσαλίας Ολυμπιακό Καρδίτσας με σκορ 54-41 και προκρίθηκε στον τελικό που θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Καρδίτσας σε ουδέτερη έδρα.

Στον ημιτελικό που έγινε στο κλειστό των Φαρσάλων το απόγευμα της Κυριακής οι μικροί του Γυμναστικού ξεκίνησαν αγχωμένοι και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με 7-14. Στη δεύτερη περίοδο κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά για να έρθει το γ´ δεκάλεπτο που με επιμέρους σκορ 19-2 πήραν τον έλεγχο του αγώνα και διατήρησαν προβάδισμα 15 πόντων μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Αυτή είναι η πρώτη φορά που το παιδικό τμήμα του συλλόγου φτάνει στα τελικά του νομού!

Γ.Σ.Φαρσάλων – Ολυμπιακός Καρδίτσας 54-41

Δεκάλεπτα: 7-14, 20-24, 39-26

Οι Συνθέσεις

Γ.Σ.Φαρσάλων(Αναγνωστόπουλος-Ρίζος-Ντίνος): Ερελιάδης, Μπακαλόπουλος, Αλεξανδρής, Βασιλείου, Λιούπης, Ζαχαρής, Δημόπουλος, Βαρακλιώτης, Λιάπης, Παπαδόπουλος, Αλεξόπουλος

Ολυμπιακός Καρδίτσας (Τζέλλας-Μπελάγιας): Δεμερλιώτης 4,Νομικός, Σβερώνης, Αμβροσίου 15(1), Μπιρνάρας 3(1), Μαγγίνας 5(1), Παπαμαργαρίτης 10(1), Τσούκας 4, Ντελής, Πάσσιας.