Ηττήθηκε στο τέλος η Ένωση

Σε ένα παιχνίδι που έδειχνε μέχρι το τέλος ότι θα λήξει ισοπαλία η Φουρτούνα Κουτσόχερου κατάφερε και πήρε την πολυπόθητη νίκη με σκορ  2-0 στα τελευταία δέκα λεπτά έναντι της Ένωσης Αγίου Γεωργίου για το πρωτάθλημα της Γ’ ΕΠΣΛ.

Στο 70′ συγκεκριμένα σημαντική ευκαιρία για την Ένωση με τον Γούναρη που βρέθηκε τετ α τετ αλλά απέκρουσε ο κίπερ την τελευταία στιγμή.

Στο 80′ οι γηπεδούχοι από εκτέλεση κόρνερ με κεφαλιά άνοιξαν το σκορ, ενώ έξι λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα τέρματα έπειτα από κάθετη μπαλιά με πλασέ.

Ένωση Αγίου Γεωργίου Φαρσάλων (Θανάσης Γιαννούλης): Γούσιας,Μπάφας, Καρακώστας Απ.(70′ Δημακόπουλος), Παπαδημητρίου(20’λτ Θανόπουλος), Κίτσιος, Καρακώστας Μ., Πελεκάνος, Γούναρης, Καρακώστας Βασ.(30’λτ Νταλίπης), Δημουλάς(45′ Καραλόπουλος), Μπασδάνης