Πλήρωσαν το άγχος τους οι μικροί

Το άγχος της πρεμιέρας έκανε την εμφάνιση του στο δεύτερο ημίχρονο των μικρών του Γυμναστικού Συλλόγου Φαρσάλων οι οποίοι αν και στο πρώτο ημίχρονο στάθηκαν πολύ καλά κόντρα στην έμπειρη ομάδα του Αιολικού εν τέλει γνώρισαν την ήττα με 81-48.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι στο σκορ και η λήξη του δεκαλέπτου βρήκε τον Αιολικό μπροστά με μόλις δύο πόντους 18-16.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν το προβάδισμα με τους μικρούς του Γυμναστικού όμως να παραμένουν σε απόσταση αναπνοής και η λήξη του ημιχρόνου βρήκε τους γηπεδούχους μπροστά με 38-33.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αιολικός πάτησε γκάζι και με επιμέρους σκορ 20-8 κατάφερε να πάρει διαφορά της τάξης των 17 πόντων 58-41.
Εν τέλει στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε κάτι με τους γηπεδούχους να παίρνουν το ροζ φύλλο με σκορ 81-48.

Τα Δεκάλεπτα: 18-16, 38-33, 58-41, 81-48.

Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων
(Σωτήρης Ρίζος): Παπαγεωργίου, Ερελιάδης, Βασιλείου, Λιούπης, Ζαχαρής, Μπακαλόπουλος, Δημόπουλος, Αλεξόπουλος, Χατζηπλής, Τριανταφύλλου, Ντίνος, Λούτας