Δεν τα κατάφερε ο Αθλητικός και πάει στα μπαράζ…

Στα μπαράζ θα παίξει την σωτηρία του στην Α2 ΕΣΚΑΘ ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων ο οποίος δέχθηκε την ήττα με σκορ 72 – 57 από την Μεταμόρφωση Βόλου και σε συνδυασμό με την νίκη της Σκιάθου απέναντι στον Κένταυρο Ζαγοράς οι “κίτρινοι” βρέθηκαν στην 9η θέση καθώς στην ισοβαθμία υπερτερούσε η ομάδα της Σκιάθου.

Στα της αναμέτρησης στο πρώτο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο – πόντο και η Μεταμόρφωση ήταν μπροστά με μόλις δυο πόντους 13 – 11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο τώρα οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 21 – 14 κατάφεραν να πάνε “χτίσουν” μικρή διαφορά και να πάνε στα αποδυτήρια όντας μπροστά με 34 – 25.

Στο τρίτο δεκάλεπτο τώρα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διατηρήσουν και να αυξήσουν το υπέρ τους προβάδισμα στους 13 πόντους (52 – 39).

Στην τελευταία περίοδο τώρα δεν άλλαξε κάτι και η Μεταμόρφωση κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο με σκορ 72 – 57.

Πλέον ο Αθλητικός θα δώσει αγώνα μπαράζ με τον Κρόνο Τρικάλων.

Τα Δεκάλεπτα: 13 – 11, 34 – 25, 52 – 39, 72 – 57.

Η Σύνθεση

Α.Σ.ΦΑΡΣΑΛΩΝ(Μανετζής Αντ.): Μανετζής Χ. 13 (1), Ζάγκας 11, Γκρίτζαλης, Πετρόπουλος, Μανετζής 2, Αλεξίου 4, Δημητρακόπουλος 17, Ζαχαρής 5, Ρούμπας 5.