“Καθάρισε” και τον Α.Σ.Κ!

Ακόμη μία νίκη σε εντός έδρας ντέρμπι πανηγύρισαν οι μικροί του Γυμναστικού Συλλόγου Φαρσάλων καθώς επιβλήθηκαν με σκορ 75-61 της Κ-20 του Α.Σ Καρδίτσας και έμειναν μόνοι στην δεύτερη θέση.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΣΦ - ΑΣΚ-

Οι μπλε πήραν από την αρχή τα ηνία της αναμέτρησης και στο πρώτο δεκάλεπτο κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά πέντε πόντων (20-15).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Σωτήρη Ρίζου κατάφεραν να αυξήσουν σταδιακά την υπέρ τους διαφορά η λήξη του ημιχρόνου τους βρήκε μπροστά με δέκα πόντους (38-28).

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΣΦ - ΑΣΚ--2

Στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι συνέχισαν να παίζουν το ίδιο συγκεντρωμένα τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα, είχε συνεχώς το “πάνω χέρι” και η λήξη της περιόδου τον βρήκε μπροστά με δέκα και πάλι (57-47).

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΣΦ - ΑΣΚ--3

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι “μπλε” κατάφεραν να αυξήσουν ακόμη περισσότερο την… “ψαλίδα” της υπέρ τους διαφοράς και με επιμέρους σκορ δεκαλέπτου 18 – 14 κατάφεραν να πάρουν την άνετη νίκη με σκορ 75-61.