“Λύγισε” στο Αλκαζάρ…

Την ήττα με σκορ 60 – 37  δέχθηκε ο Αθλητικός Σύλλογος Φαρσάλων από την ομάδα του Φοίβου Γιάννουλης στο Κλειστό Γυμναστήριο του Αλκαζάρ.

Στα της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση και κατάφεραν να προηγηθούν με εννέα πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο (17 – 8).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αθλητικός ανέβασε “στροφές”, διάβασε καλύτερα το παιχνίδι και με επιμέρους σκορ 10 – 16 κατάφερε να πάει στην ανάπαυλα του ημιχρόνου όντας τρεις πόντους πίσω (27 – 24).

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Φοίβος ανέβασε εκ νέου στροφές και κατάφερε με επιμέρους σκορ 13 – 6 να πάρει διψήφια διαφορά με σκορ 40 – 30.

Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι αύξησαν το υπέρ τους προβάδισμα και κατάφεραν να πάρουν την νίκη με σκορ 60 – 37.

Τα Δεκάλεπτα: 17 – 8, 27 – 24, 40 – 30, 60 – 37.