Νέα Νίκη του Αθλητικού στο Βόλλεϋ Γυναικών!!!

Η ομάδα του Αθλητικού Συλλόγου Φαρσάλων αντιμετώπισε εντός έδρας την ομάδα του Φοίβου Γιαννούλης και κατάφερε να πετύχει τη δεύτερη Νίκη σε τρία ματς με σκορ 3 – 0

Η ομάδα του Αθλητικού στο πρώτο παιχνίδι εντός έδρας παρουσία αρκετών Φαρσαλινών, όπως και των κοριτσιών των τμημάτων υποδομής του Συλλόγου, μπήκε δυναμικά στο ματς και κατάφερε να κερδίσει το πρώτο σετ με 25 – 19.

Στο 2ο σετ η ομάδα του Αθλητικού έχοντας αρκετές επιλογές στην επίθεση και βελτιώνοντας την άμυνά της κατάφερε να κερδίσει εύκολα με σκορ 25 – 15.

Στο 3ο σετ η ομάδα του Αθλητικού αν και δεν ξεκίνησε καθόλου καλά και η ομάδα του Φοίβου προηγήθηκε με ένα σερί 10 – 0 κατάφερε με υπομονή στην άμυνα και καλές επιθέσεις να επικρατήσει στο τέλος με σκορ 26 -24,
Τελειώνοντας το παιχνίδι με 3 – 0 σετ.

Η Σύνθεση της Ομαδας (Μανετζής Χρήστος): Ντόβα Ευτυχία, Σταματίου Βάσω, Αλεξίου Θωμαή, Μήτα Αλεξάνδρα, Δασκαλοπούλου Βαΐτσα, Μπουτίνα Βαΐτσα, Λαϊάκη Μαρίνα, Αράπη Δήμητρα, Μόκκα Ρένια, Βασιλοπούλου Εφηλία