Νικητής ο Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων μέσα στα Τρίκαλα

Εύκολο απόγευμα είχε ο Γυμναστικός στην πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑΘ, αφού πέρασε από το κλειστό της Μπάρας στα Τρίκαλα χωρίς να βρει ουσιαστική αντίσταση από τον αντίπαλο Κρόνο Τρικάλων, κερδίζοντας 59-75.  Να σημειωθεί ότι στο σημερινό παιχνίδι δεν αγωνίστηκε ο τραυματισμένος Ψύρρας Δημήτρης. Στο πρώτο δεκάλεπτο ο νεοφώτιστος στην Α1 Κρόνος κατάφερε να βρίσκεται κοντά στο σκορ, και να το κλείσει με 15-19. Στη δεύτερη περίοδο είχαμε μονόλογο για το Γυμναστικό αυξάνοντας αρκετά τη διαφορά και το ημίχρονο να τον βρίσκει να προηγείται με 27-46. Δεύτερη απώλεια για την ομάδα μας από την τρίτη περίοδο και μετά, αφού λόγω τραυματισμού στο γόνατο αποσύρθηκε ο Κλεάνθης Ντόνας. Η τρίτη περίοδος ήταν αυτή που ο Κρόνος ανέβηκε αγωνιστικά και που κατάφερε να την κερδίσει με 21-13. Από αυτό το σημείο και μετά η διαφορά κυμαινόταν στους δεκαπέντε πόντους μέχρι το τέλος του παιχνιδιού. Κέρδος για το Γυμναστικό στο σημερινό παιχνίδι , ο μεγάλος χρόνος συμμετοχής του μικρού της ομάδας Λεωνίδα Ντίνου.